Badania kliniczne z udziałem ludzi - Events - MOST Wiedzy

Search

Badania kliniczne z udziałem ludzi

Badania kliniczne z udziałem ludzi
Badania kliniczne z udziałem ludzi

Badanie kliniczne stanowi nierozerwalny związek między postępem w dziedzinie technologii badań medycznych, a lepszą opieką zdrowotną. Jest to element badań medycznych w dziedzinie zdrowia, mających na celu uzyskanie wiedzy cennej dla zrozumienia chorób ludzkich, zapobiegania i leczenia chorób oraz profilaktyki zdrowia. Badanie kliniczne to naukowy termin oznaczający test lub badanie leku, terapii, procedury chirurgicznej, wyrobu medycznego lub odżywiania lub zmian zachowań u ludzi. Badanie przeprowadzane jest w celu ustalenia czy lek, terapia, procedura jest bezpieczna i skuteczna dla ludzi.

Prelegent:

dr inż. Blanka Seklecka - Manager Ośrodka Badań Klinicznych Wczesnych Faz UCK w Gdańsku. Od 9 lat związana z badaniami klinicznymi I fazy i badaniami przedklinicznymi, z pasji naukowiec ze stopniem doktora, ukończyła studia MBA, koordynator Grupy ds. ośrodków badawczych Stowarzyszenia Dobrej praktyki Badań Klinicznych, ekspert ds. rozwoju klinicznego firmy SGPlus, laureatka międzynarodowej nagrody Clinical Trials Lifetime Achievement, wykorzystuje zagraniczne doświadczenie zawodowe w celu stworzenia pierwszego akademickiego interdyscyplinarnego Ośrodka Badań Klinicznych Faz Wczesnych.

Agenda spotkania:  Badania kliniczne w Polsce i na świecie, fazy badań klinicznych – definicje Badania kliniczne fazy I (faza 0, FIH, Badania interakcji z pokarmem, interakcji międzylekowych, badania w niewydolności wątroby i nerek) Wymagania wobec ośrodka badawczego Wymagania wobec Badaczy Różnice w sposobie pozyskiwania zgody na badanie Prezentacja wideo Ośrodka Badań Klinicznych Wczesnych Faz UCK

 

Udział w webinarium jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja przez Evenea

Link do spotkania na platformie Microsoft Teams zostanie przesłany przez Organizatora w dniu wydarzenia na adres podany w formularzu rejestracji.

Details

Start date:
02-03-2021 11:00
Ends date:
02-03-2021 13:00
Category:
Nauka
Homepage:
https://app.evenea.pl/event/badkliniczne-ctwt/ open in new tab
Verified by:
Gdańsk University of Technology

seen 0 times