Future of bench chemistry – webinarium - Events - MOST Wiedzy

Search

Future of bench chemistry – webinarium

Future of bench chemistry – webinarium

Naszym gościem na ostatnim w tym roku akademickim webinarium będzie kierownik laboratorium firmy IBM w Zurichu, dr Teodoro Laino. Niezwykłe osiągnięcia zespołu dr Laino, które będą kanwą jego prezentacji, ukazują z jednej strony ogromny naukowy i komercyjny potencjał, jaki drzemie w interdyscyplinarności, z drugiej zmuszają do refleksji nad przyszłością tradycyjnej chemii laboratoryjnej (ang. bench chemistry).

Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji, który pozwolił zespołowi dr Laino „przeczytać” z jej wykorzystaniem wszystkie powiązane publikacje naukowe oraz dokonać odkrycia nowej wiedzy, dowodzą, że możliwości analizy i syntezy sztucznej inteligencji już dzisiaj przewyższają analogiczne zdolności pojedynczych osób, a nawet zespołów naukowych. Dbając o przyszłość, faktu tego nie da się zignorować, nie poznawszy choćby jego podstawowych elementów.

 

> Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim.

Zapraszamy do rejestracji na spotkanie poprzez wydarzenie na Evenea.

 

Zachęcamy przed spotkaniem do zapoznania się nieco szczerzej z jego tematyką, jak również z biografią naszego gościa: dostępne są one na stronie informacyjnej, stworzonej dla Państwa specjalnie na tę okazję.

Do zobaczenia!

Details

Start date:
17-06-2021 13:00
Ends date:
17-06-2021 15:00
Category:
Nauka
Homepage:
https://app.evenea.pl/event/futureofchemistry-pg/ open in new tab
Verified by:
Gdańsk University of Technology

seen 0 times