Compact cyclic edge-colorings of graphs - Publication - Bridge of Knowledge

Search

Compact cyclic edge-colorings of graphs

Abstract

Artykuł jest poświęcony modelowi zwartego cyklicznego kolorowania krawędzi grafów. Ten wariant kolorowania jest stosowany w modelowaniu uszeregowań w systemach produkcyjnych, w których proces produkcyjny ma charakter cykliczny. W pracy podano konstrukcje grafów, które nie zezwalają na istnienie pokolorowania w rozważanym modelu. Wykazano także kilka własności teoretycznych, takich jak ograniczenia górne na liczbę kolorów w optymalnym zwartym cykliczym pokolorowaniu.

Citations

  • 9

    CrossRef

  • 0

    Web of Science

  • 1 1

    Scopus

Cite as

Full text

full text is not available in portal

Keywords

Details

Category:
Articles
Type:
artykuł w czasopiśmie z listy filadelfijskiej
Published in:
DISCRETE MATHEMATICS no. 308, pages 2407 - 2417,
ISSN: 0012-365X
Language:
English
Publication year:
2008
Bibliographic description:
Nadolski A.: Compact cyclic edge-colorings of graphs// DISCRETE MATHEMATICS. -Vol. 308., nr. nr 12 (2008), s.2407-2417
DOI:
Digital Object Identifier (open in new tab) 10.1016/j.disc.2006.09.058
Verified by:
Gdańsk University of Technology

seen 109 times

Recommended for you

Meta Tags