Differential equations with integral boundary conditions - Publication - MOST Wiedzy

Search

Differential equations with integral boundary conditions

Abstract

Stosuje się metodę iteracji monotonicznych opartą na dolnym i górnym rozwiązaniu. Przy jednostronnym warunku Lipschitza uzyskano pewne wyniki dotyczące rozwiązań zwyczajnych równań różniczkowych z całkowym warunkiem brzegowym. Sformułowano warunki dostateczne na istnienie jedynego rozwiązania (lub rozwiązań ekstremalnych) w pewnym segmencie. Podano przykłady ilustrujące przyjęte założenia.

Cite as

Full text

full text is not available in portal

Keywords

Details

Category:
Articles
Type:
artykuł w czasopiśmie z listy filadelfijskiej
Published in:
JOURNAL OF COMPUTATIONAL AND APPLIED MATHEMATICS no. 147, pages 1 - 8,
ISSN: 0377-0427
Language:
English
Publication year:
2002
Bibliographic description:
Jankowski T.: Differential equations with integral boundary conditions// JOURNAL OF COMPUTATIONAL AND APPLIED MATHEMATICS. -Vol. 147., (2002), s.1-8
Verified by:
Gdańsk University of Technology

seen 16 times

Recommended for you

Meta Tags