Generalized solutions of mixed problems for first-order partial functional differential equations - Publication - MOST Wiedzy

Search

Generalized solutions of mixed problems for first-order partial functional differential equations

Abstract

W pracy udowodniono twierdzenie o istnieniu rozwiązań i ich ciągłej zależności od warunków początkowo brzegowych. Do przekształcenia zagadnienia oryginalnego w układ równań całkowo funkcyjnych typu Volterry użyto metody bicharakterystyk. Istnienie rozwiązań udowodnione jest metodą kolejnych przybliżeń, przy użyciu twierdzeń o nierównościach całkowych. Rozwiązania klasyczne układów równań całkowo funkcyjnych prowadzą do rozwiązań uogólnionych zagadnienia wyjściowego. Precyzując dane operatory, można otrzymać z rozważanego modelu równania z odchylonym argumentem oraz równania różniczkowo całkowe.

Cite as

Details

Category:
Articles
Type:
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Published in:
RED. ZAGR. ANGIELSKI no. 58, pages 904 - 936,
ISSN:
Language:
English
Publication year:
2006
Bibliographic description:
Czernous W.: Generalized solutions of mixed problems for first-order partial functional differential equations// RED. ZAGR. ANGIELSKI. -Vol. 58., nr. nr 6 (2006), s.904-936
Verified by:
Gdańsk University of Technology

seen 13 times

Recommended for you

Meta Tags