Total outer-connected domination numbers of trees - Publication - MOST Wiedzy

Search

Total outer-connected domination numbers of trees

Abstract

Niech G=(V,E) będzie grafem bez wierzchołków izolowanych. Zbiór wierzchołków D nazywamy zbiorem dominującym totalnym zewnętrznie spójnym jeżli każdy wierzchołek grafu ma sąsiada w D oraz podgraf indukowany przez V-D jest grafem spójnym. Moc najmniejszego zbioru D o takich własnościach nazywamy liczbą dominowania totalnego zewnątrznie spójnego. Praca m.in. zawiera dolne ograniczenie na liczbę dominowania totalnego zewnętrznie spójnego w drzewach.

Citations

  • 7

    CrossRef

  • 1 0

    Web of Science

  • 1 2

    Scopus

Cite as

Full text

full text is not available in portal

Details

Category:
Articles
Type:
artykuł w czasopiśmie wyróżnionym w JCR
Published in:
DISCRETE APPLIED MATHEMATICS no. 157, pages 3198 - 3202,
ISSN: 0166-218X
Language:
English
Publication year:
2009
Bibliographic description:
Cyman J., Raczek J.: Total outer-connected domination numbers of trees// DISCRETE APPLIED MATHEMATICS. -Vol. 157, nr. iss. 15 August (2009), s.3198-3202
DOI:
Digital Object Identifier (open in new tab) 10.1016/j.dam.2009.06.027
Verified by:
Gdańsk University of Technology

seen 26 times

Recommended for you

Meta Tags