Sztuczna inteligencja – wyręczy nas czy zastąpi? - Wydarzenia - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Sztuczna inteligencja – wyręczy nas czy zastąpi?

Jak sztuczna inteligencja wpływa obecnie na nasze życie? Jak zmieni naszą rzeczywistość w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat? Kogo lub co zastąpi sztuczna inteligencja, a kogo lub czego zastąpić nie może?

Politechnika Otwarta zaprasza na czwarte spotkanie z cyklu #CiekawiNauki, które odbędzie się 29 maja (środa) o godz. 18.00 na Politechnice Gdańskiej. Eksperci, prof. Jacek Rumiński (Politechnika Gdańska), Marcin Czajka (Kainos) oraz Łukasz Osowski (Lab4Life), wyjaśnią, czym jest sztuczna inteligencja, w jakich obszarach naszego życia ma obecnie zastosowanie, a w jakich rozwijać się będzie w perspektywie 50 czy 100 lat. Prelegenci odpowiedzą na pytania, w jaki sposób sztuczna inteligencja pomoże nam dbać o zdrowie oraz czy jest możliwe, by przedłużała nasze życie. Omówią również etyczne bariery związane z wdrażaniem sztucznej inteligencji.

Uczestnicy zaproszeni będą do udziału w dyskusji. Wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy za kilkadziesiąt sztuczna inteligencja będzie naszym niezbędnym narzędziem, czy jedynie partnerem.

WSTĘP NA WYDARZENIE

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy: https://bilety.pg.edu.pl/event/sztuczna-inteligencja/

Informacje szczegółowe

Data rozpoczęcia:
29-05-2019 18:00
Data zakończenia:
29-05-2019 20:00
Kategoria:
Politechnika Otwarta
Strona domowa:
https://pg.edu.pl/otwarta/ otwiera się w nowej karcie
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 17 razy