Historia Architektury Powszechnej I 2022/23 - Kurs online - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Historia Architektury Powszechnej I 2022/23

Kurs Historii Architektury Powszechnej  I (HAPow I)  jest kursem obowiązkowym na 1 semestrze Wydziału Architektury PG studiów I stopnia (inżynierskim). Trwa 15 tygodni i zakończony jest egzaminem pisemno-rysunkowym. Kurs składa się z cotygodniowych dwugodzinnych wykładów oraz cotygodniowych dwugodzinnych ćwiczeń.  

Tematyka kursu  obejmuje historię architektury świata zachodniego, począwszy od czasów najdawniejszych (Prehistoria), poprzez starożytność (Sumer, Egipt, Grecja, Rzym) oraz  Bizancjum, architekturę romańską i gotycką do końca  średniowiecza  (XV w.). Celem kursu jest zapoznanie studentów z chronologią, cechami stylowymi, rozwojem form architektonicznych i mistrzami architektury tego okresu.

Wykłady i ćwiczenia odbywać się będą w salach dydaktycznych wskazanych na planie zajęć. Wszystkie ćwiczenia kończą się oddawaną przez studentów po 2 godzinach pracą rysunkową, wykonywaną na zajęciach na kartce bloku rysunkowego A3 odręcznie w technice trwałej (nie ołówkiem). Każde ćwiczenie jest następnie oceniane.    

Szkicownik z notatkami  z wykładów robimy w zeszycie z czystymi kartkami formatu A4, kończąc  i uzupełniając rozpoczęte na wykładach szkice rysunkowe oraz robiąc notatki i rysunki w trybie samodzielnej pracy w domu (z literatury przedmiotu). Szkicowniki po całym semestrze są oddawane do oceny.

Na ćwiczenia studenci powinni mieć ze sobą kartkę z bloku rysunkowego A3 i przybory do rysowania (np. cienkopisy, ale NIE OŁÓWKI) oraz podziałkę centymetrową.  RYSUNKI NA ĆWICZENIACH WYKONUJEMY WYŁĄCZNIE ODRĘCZNIE.

 

Głównym prowadzącym i odpowiedzialnym za kurs jest:

prof. dr inż. arch. Maria Jolanta Sołtysik

Współprowadzący:

dr inż. arch. Bartosz Macikowski,

dr inż. arch. Anna Orchowska-Smolińska,

dr hab. inż. arch. Grzegorz Bukal

Nauczyciele

Informacje szczegółowe

WWW:
https://enauczanie.pg.edu.pl/moodle/course/view.php?id=24910 otwiera się w nowej karcie
Data rozpoczęcia:
03-10-2022
Rodzaj dostępu:
ręczne zapisywanie przez prowadzącego
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 50 razy