ZESPOŁOWY PROJEKT BADAWCZY I & II_2024/25 - Kurs online - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

ZESPOŁOWY PROJEKT BADAWCZY I & II_2024/25

Celem zespołowego projektu badawczego jest przeprowadzenie procesu, w ramach którego Studenci zweryfikują zadaną przez Klienta hipotezę badawczą. Projekt może wymagać do tego celu wykonania produktu np. aplikacji, urządzenia oraz przeprowadzenia odpowiednich badań, analizy wyników etc. W przypadku, gdy Uczelnia/Klient udostępniać będzie informacje poufne (w tym dane) wymagane będzie podpisanie przez Studentów zobowiązania do zachowania w poufności przekazanych informacji.

Obowiązkowym wynikiem projektu badawczego dla projektów z hipotezą badawczą jest raport w formie publikacji sformatowany zgodnie z szablonem Elsevier, przygotowany w języku angielskim. Dla projektów aplikacyjnych dopuszcza się również raport w formie zgłoszenia (wniosku) patentowego.

Realizacja projektu badawczego udokumentowana jest w systemie elektronicznym Moja PG/ZPB (https://moja.pg.edu.pl/auth/appjs/research-projects) poprzez:

  1. Zdefiniowanie tematu oraz hipotezy badawczej.
  2. Zdefiniowanie harmonogramu poprzez określenie etapów wraz z datami kontrolnymi. Etapy powinny odpowiadać zadaniom prowadzącym do weryfikacji hipotezy badawczej np.: zebranie danych, przygotowanie/normalizacja/obróbka danych, projekt algorytmu/rozwiązania, implementacja rozwiązania, przeprowadzenie eksperymentów, analiza wyników, weryfikacja hipotezy na bazie uzyskanych rezultatów, publikacja/raport.
  3. Raporty cząstkowe dokumentujące osiągnięcie etapów z harmonogramu.
  4. Opracowanie plakatu (w języku polskim i angielskim) po I i II semestrze informującym o wykonawcach, podstawowych zadaniach i osiągniętych rezultatach.
  5. Opracowanie raportu w formie publikacji wg szablonu (Elsevier) w języku angielskim lub raportu w postaci zgłoszenia (wniosku) patentowego.

W przypadku, gdy projekt kończy się wynikiem, który może być wykorzystany w dalszych pracach badawczych Uczelni lub firmy (w tym także np. aplikacją, która posłużyła do badań, weryfikacji hipotezy) oraz gdy Uczelnia lub firma i Studenci wyrażą taką wolę zawierana jest umowa o przeniesieniu praw majątkowych do wyników, które zostały uzyskane (pod koniec realizacji projektu badawczego).

Koordynator przedmiotu i osoba odpowiedzialna za kurs:

 dr inż. arch. Anna Orchowska (annsmoli@pg.edu.pl)

Nauczyciele

Informacje szczegółowe

WWW:
https://enauczanie.pg.edu.pl/moodle/course/view.php?id=40449 otwiera się w nowej karcie
Data rozpoczęcia:
01-10-2024
Rodzaj dostępu:
ręczne zapisywanie przez prowadzącego
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 9 razy