Michał Jelonek z zespołem - Wydarzenia - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Michał Jelonek z zespołem

Koncerty Jelonka mają niesamowitą moc, której nie da się opisać słowami i którą poznają wyłącznie Ci, którzy są na nich obecni. 


7.12.2018 (piątek), otwarcie klubu 18:00, koncert 19:00 

Bilety:  35zł (przedsprzedaż), 45zł (przed wejściem)

Sprzedaż: Empik*, Biuro klubu, Going* (link: https://goingapp.pl/evt/1964925/jelonek )

*do ceny biletów w zewnętrznych punktach sprzedaży doliczana jest prowizja dystrybutora

Link do wydarzenia fb: https://www.facebook.com/events/2296290990607879/ 

"Jelonek” to solowy projekt skrzypka Michała Jelonka i to właśnie skrzypce są na pierwszym planie jako główny, prawie pozytywny bohater tej opowieści. Skrzypce jako instrument jednocześnie melancholijny i histeryczny, delikatny i drapieżny nadaje się wyśmienicie jako (pół) przewodnik po różnych gatunkach muzycznych a także jako adwokat rockowego diabła we wzniosłym świecie muzyki klasycznej. 

Muzyka Michała Jelonka jest w przeważającej większości rockowa i rock metalowa, instrumentalna o dużych wpływach muzyki klasycznej (np. „Barock” inspirowany muzyką baroku czy „Romantic Revenge” epoką romantyzmu) lub wręcz z zastosowaniem cytatów z muzyki wielkich klasyków, takich jak: Vivaldi, Paganini, Rosinni, Chopin, Chaczaturian, Suppe i innych, w rockowych aranżacjach. 

W ramach koncertu Jelonka, oprócz autorskich utworów, wykonywane są także covery oraz utwory wokalno-instrumentalne tzw. piosenki, takich artystów jak BonyM czy BeastyBoys, oczywiście w oryginalnych aranżacjach z przełożeniem głównego ciężaru wykonawczego na skrzypce klasyczne i elektryczne. 

W ramach koncertu na scenie jest pełno spontanicznej "bieganiny", "chorej" choreografii, punkowego "gibania się" oraz sceniczne fajerwerki, ogniste skrzydła i gwarantowany, miły uśmiech prowadzącego koncert. Ten schozofreniczno-pocieszny szoł trwa około 80 minut i oferuje wiele demonicznych atrakcji, mrocznych niespodzianek, krwawego uśmiechu przez łzy, pot i wiarygodne "zmęczenie" muzyków. Znajdzie się tu wiele nagłych zwrotów akcji i muzycznych intryg dla rockowych słuchowców i dla metalowych wzrockowców, dla zblazowanych normalsów, dla lansujących popowców i dla wyciszonych melomanów muzyki klasycznej.

Informacje szczegółowe

Data rozpoczęcia:
07-12-2018 18:00
Data zakończenia:
07-12-2018 21:00
Kategoria:
Kultura
Strona domowa:
www.kwadratowa.pl/event/jelonek-2/ otwiera się w nowej karcie
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 11 razy