Układ do prowadzenia telekonferencji - Wynalazek - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Układ do prowadzenia telekonferencji

Wynalazek

Opis

Przedmiotem wynalazku jest układ do prowadzenia wideokonferencji. Układ ma usprawnić prowadzenie konferencji między kilkoma użytkownikami dzięki aplikacji umożliwiającej dostosowanie wyświetlanego obrazu do punktu fiksacji wzroku użytkownika tak, aby jego oczy znajdowały się w centrum kadru. Kamera jest również wyposażona w sterowniki położenia w poziomie i pionie. 

Zastosowania rynkowe i odbiorcy

Producenci układów do wideokonferencji.

Wysokiej jakości systemy telepresence kierowane są przede wszystkim do dużych firm i instytucji zatrudniających powyżej 500 osób, które potrzebują wysokiej jakości połączeń wideo do komunikacji między swoimi siedzibami w kraju lub za granicą.

Aspekty innowacyjne i główne zalety

  • W pamięci komputera zainstalowana jest aplikacja zarządzająca wyświetlanym obrazem w zależności od punktu fiksacji wzroku uczestnika;
  • Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, aplikacja wysyła do zdalnej kamery żądanie uruchomienia PTZ w celu pozycjonowania obiektywu kamery i zmiany treści kadru obrazu przesyłanego;
  • Uzyskany obraz jest pokazywany na wszystkich monitorach jako kadr, w którego centrum utkwiony jest wzrok uczestnika telekonferencji.

Informacje szczegółowe

Twórcy
Własność
Politechnika Gdańska
Jednostka nadzorująca

Ochrona prawna 226775

Status
Chroniony
Instytucja udzielająca praw wyłącznych
Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej
Numer zgłoszenia
P.408135 27-07-2010
Numer prawa wyłącznego
226775
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 45 razy