Urządzenie do pomiaru obecności i aktywności osoby kąpiącej się w wannie - Wynalazek - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Urządzenie do pomiaru obecności i aktywności osoby kąpiącej się w wannie

Wynalazek

Opis

Przedmiotem wynalazku jest modularny system domowego asystenta osób starszych i chorych z wykorzystaniem sieci sensorowych i centralnej stacji komputerowej do monitorowania stanu zdrowia podopiecznego z możliwością kontaktu z otoczeniem (rodzina, służba zdrowia sąsiedzi) w przypadkach wymagających interwencji, w sytuacji zagrożenia życia. Prezentowane urządzenie to urządzenie techniczne stanowiące uzupełnienie zwykłej wanny akrylowej o elementy nadzorujące stan ososby kąpiącej się. Urządzenie posiada system regulacji temperatury wody napełniającej wannę, monitor poziomu wody, system sterujący zaworem wylotowym oraz moduły diagnostyczne pozwalające na stwierdzenie obecności osoby kąpiącej się w wannie, jej aktywności ruchowej oraz pomiar wybranych parametrów fizjologicznych  takich jak częstość oddechu lub akcji serca.

Zastosowania rynkowe i odbiorcy

 

  • Odbiorcy bezpośredni: polscy producenci sprzętu medycznego;
  • Użytkownicy końcowi: domy opieki, gospodarstwa domowe, hospicja, uzdrowiska.

 

Aspekty innowacyjne i główne zalety

 

  • System regulacji temperatury wody, monitor poziomu wody, system sterujący zaworem wylotowym, moduły pozwalające na stwierdzenie obecności osoby w wannie, aktywność ruchową, pomiar częstości oddechu i akcji serca;
  • Bezprzewodowa transmisja do laptopa/smartfona, w którym zainstalowane jest oprogramowanie umożliwiające gromadzenie danych i ich analizę.

 

Informacje szczegółowe

Twórcy
Własność
Politechnika Gdańska
Jednostka nadzorująca

Ochrona prawna 229077

Status
Chroniony
Instytucja udzielająca praw wyłącznych
Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej
Numer zgłoszenia
P.400954 27-09-2012
Numer prawa wyłącznego
229077
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 46 razy