Joanna Mytnik - Profil naukowy - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Zdjęcie profilowe: dr hab. Joanna Mytnik

dr hab. Joanna Mytnik

Zatrudnienie

Obszary badawcze

Media społecznościowe

Kontakt

Profesor uczelni

Miejsce pracy
Budynek Hydromech.
pokój B.2.03 otwiera się w nowej karcie
Telefon
+48 502 494 189
E-mail
joanna.mytnik@pg.edu.pl

Dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji

Miejsce pracy
Budynek Hydromechaniki
Telefon
+48 502 494 189
E-mail
joanna.mytnik@pg.edu.pl

Pełnomoc. Rektora ds. utw. Centrum Nowoczesnej Edu

Miejsce pracy
Budynek Hydromech.
pokój 203 [arch] otwiera się w nowej karcie
Telefon
502 494 189
E-mail
joanna.mytnik@pg.edu.pl

Wybrane publikacje

Uzyskane stopnie/tytuły naukowe

Opis ogólny

Jedną z moich życiowych pasji jest projektowanie skutecznych procesów uczenia się, kreowanie przestrzeni partnerskiej relacji w edukacji, szukanie sposobów motywowania studenta do przejmowania inicjatywy i postawy proaktywnej w procesie uczenia się. Oraz wspieranie nauczycieli w ich pracy dydaktycznej i studentów w nauce metod skutecznego uczenia się.​ Od 2020 roku mam wielką przyjemność i zaszczyt budować nową jednostkę na Politechnice Gdańśkiej, której zadania koncetrują się na zainicjowaniu realnych zmian w dydaktyce akademickiej. 

W edukacji ważne dla mnie są relacje, emocje, poczucie wspólnoty, współpraca, możliwość wyboru, poznanie każdego studenta. Staram się, by uczenie się było dla uczących się fascynującą przygodą, swoim doświadczeniem dzielę się z nauczycielami wszystkich etapów edukacyjnych.

Swoje kursy akademickie od 2013 roku prowadzę w formie zgrywalizowanej. To narzędzie, które pokochali moi studenci. I ja. Pomagam innym nauczycielom w projektowaniu zgamifikowanych zajęć. 

Naukowo przez ponad 20 lat zajmowałam się tropikalnymi gatunkami storczyków prowadząc badania na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

wyświetlono 1406 razy