An algorithm for listing all minimal double dominating sets of a tree - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

An algorithm for listing all minimal double dominating sets of a tree

Abstrakt

We provide an algorithm for listing all minimal double dominating sets of a tree of order $n$ in time $\mathcal{O}(1.3248^n)$. This implies that every tree has at most $1.3248^n$ minimal double dominating sets. We also show that this bound is tight.

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Słowa kluczowe

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie wyróżnionym w JCR
Opublikowano w:
FUNDAMENTA INFORMATICAE nr 130, strony 415 - 421,
ISSN: 0169-2968
Język:
angielski
Rok wydania:
2014
Opis bibliograficzny:
Krzywkowski M.: An algorithm for listing all minimal double dominating sets of a tree// FUNDAMENTA INFORMATICAE. -Vol. 130, nr. 4 (2014), s.415-421
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 30 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi