Conley index in Hilbert spaces and problem of Angenent and van der Vorst - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Conley index in Hilbert spaces and problem of Angenent and van der Vorst

Abstrakt

W pracy stosuje się teorię indeksu Conley`a dla przestrzeni Hilberta do uzyskania twierdzeń o istnieniu rozwiązań nieliniowego eliptycznego układu równań różniczkowych. Istotna trudność polega na tym, że stosując metody wariacyjne otrzymuje się funkcjonał na odpowiednio dobranej przestrzeni funkcyjnej, którego punkty krytyczne mają obie rozmaitości (stabilną i niestabilną) wymiaru nieskończonego.

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Słowa kluczowe

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie z listy filadelfijskiej
Opublikowano w:
FUNDAMENTA MATHEMATICAE nr 173, strony 77 - 100,
ISSN: 0016-2736
Język:
angielski
Rok wydania:
2002
Opis bibliograficzny:
Izydorek M., Rybakowski K.: Conley index in Hilbert spaces and problem of Angenent and van der Vorst// FUNDAMENTA MATHEMATICAE. -Vol. 173., nr. 1 (2002), s.77-100
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 11 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi