Czułość wyłączników różnicowoprądowych o wyzwalaniu typu AC i A przy znamionowej i podwyższonej częstotliwości prądu różnicowego.
Abstrakt
Artykuł przedstawia analizę działania powszechnie stosowanych wyłączników różnicowoprądowych o wyzwalaniu niezależnym od napięcia sieci przy znamionowej i podwyższonej częstotliwości prądu różnicowego. Zaprezentowano konstrukcje obecnie stosowanych wyłączników i charakterystyki ich działania w warunkach określonych przez odpowiednie normy przedmiotowe oraz w warunkach odbiegających od znormalizowanych, a które mogą pojawić się na przykład w obwodach z przemiennikami częstotliwości. Z analizy wynika, że podwyższenie częstotliwości obniża czułość zabezpieczenia, a w niektórych przypadkach zabezpieczenie w ogóle nie reaguje na prąd różnicowy. Znajomość rzeczywistych charakterystyk działania stosowanych powszechnie wyłączników różnicowoprądowych, przy różnych częstotliwościach prądu różnicowego ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowania urządzeń elektrycznych niskiego napięcia.
Autor (1)
Cytuj jako
Pełna treść
pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu
Słowa kluczowe
Informacje szczegółowe
- Kategoria:
- Publikacja w czasopiśmie
- Typ:
- artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
- Opublikowano w:
-
ARCHIWUM ENERGETYKI / ARCHIVES OF ENERGETICS
nr T. 37,
strony 155 - 170,
ISSN: 0066-684X - Język:
- polski
- Rok wydania:
- 2007
- Opis bibliograficzny:
- Czapp S.: Czułość wyłączników różnicowoprądowych o wyzwalaniu typu AC i A przy znamionowej i podwyższonej częstotliwości prądu różnicowego.// Archiwum Energetyki. -Vol. T. 37., nr. nr 1-2 (2007), s.155-170
- Weryfikacja:
- Politechnika Gdańska
wyświetlono 150 razy