Delay integro-differential equations of mixed type in Banach spaces - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Delay integro-differential equations of mixed type in Banach spaces

Abstrakt

Praca zawiera warunki dostateczne na istnienie ekstremalnych rozwiązań problemów różniczkowo-całkowych typu opóźnionego z warunkami początkowymi. Powyższe zagadnienia rozważa się w przestrzeniach Banacha. Stosując metodę iteracji monotonicznych dowodzi się istnienie rozwiązania. Pewne nierówności różniczkowo-całkowe są też badane. Praca zawiera przykłady ilustrujące otrzymane wyniki.

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Słowa kluczowe

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Opublikowano w:
Glasnik Matematicki nr 37, strony 321 - 330,
ISSN: 0017-095X
Język:
angielski
Rok wydania:
2002
Opis bibliograficzny:
Jankowski T.: Delay integro-differential equations of mixed type in Banach spaces// Glasnik Matematicki. -Vol. 37., (2002), s.321-330
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 14 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi