Differential equations with integral boundary conditions - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Differential equations with integral boundary conditions

Abstrakt

Stosuje się metodę iteracji monotonicznych opartą na dolnym i górnym rozwiązaniu. Przy jednostronnym warunku Lipschitza uzyskano pewne wyniki dotyczące rozwiązań zwyczajnych równań różniczkowych z całkowym warunkiem brzegowym. Sformułowano warunki dostateczne na istnienie jedynego rozwiązania (lub rozwiązań ekstremalnych) w pewnym segmencie. Podano przykłady ilustrujące przyjęte założenia.

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Słowa kluczowe

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie z listy filadelfijskiej
Opublikowano w:
JOURNAL OF COMPUTATIONAL AND APPLIED MATHEMATICS nr 147, strony 1 - 8,
ISSN: 0377-0427
Język:
angielski
Rok wydania:
2002
Opis bibliograficzny:
Jankowski T.: Differential equations with integral boundary conditions// JOURNAL OF COMPUTATIONAL AND APPLIED MATHEMATICS. -Vol. 147., (2002), s.1-8
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 12 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi