Dynamic inequalities and equations of Volterra type on time scales - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Dynamic inequalities and equations of Volterra type on time scales

Abstrakt

Praca dotyczy całkowo-różniczkowych równań dynamicznych typu Volterry z warunkami początkowymi. Stosując twierdzenie Banacha o punkcie stałym pokazano istnienie jedynego rozwiązania liniowego równania dynamicznego. Stosując metodę iteracji monotonicznych pokazano istnienie rozwiązań ekstremalnych dla problemów nieliniowych. Badano też nierówności dynamiczne. Praca zawiera również uwagi dotyczące zagadnień różniczkowych i różnicowych.

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie wyróżnionym w JCR
Opublikowano w:
Dynamics of Continuous, Discrete and Impulsive Systems Series A: Mathematical Analysis nr 16, strony 471 - 480,
ISSN: 1201-3390
Język:
angielski
Rok wydania:
2009
Opis bibliograficzny:
Agarwal R., Jankowski T., O'regan D.: Dynamic inequalities and equations of Volterra type on time scales// DYNAMICS OF CONTINUOUS DISCRETE AND IMPULSIVE SYSTEMS-SERIES A-MATHEMATICAL ANALYSIS. -Vol. 16, nr. iss. 4 (2009), s.471-480
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 15 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi