Efficient list cost coloring of vertices and/or edges of bounded cyclicity graphs - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Efficient list cost coloring of vertices and/or edges of bounded cyclicity graphs

Abstrakt

W artykule rozważamy listowo-kosztowe kolorowanie wierzchołków i krawędzi grafu w modelu wierzchołkowym, krawędziowym, totalnym i pseudototalnym. Stosujemy programowanie dynamiczne w celu otrzymania algorytmów wielomianowych dla drzew. Następnie uogólniamy to podejście na dowolne grafy z ograniczonymi liczbami cyklomatycznymi i na ich multikolorowania.

Cytuj jako

Słowa kluczowe

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Opublikowano w:
Discussiones Mathematicae Graph Theory nr 29, strony 361 - 376,
ISSN: 1234-3099
Język:
angielski
Rok wydania:
2009
Opis bibliograficzny:
Giaro K., Kubale M.: Efficient list cost coloring of vertices and/or edges of bounded cyclicity graphs// Discussiones Mathematicae Graph Theory. -Vol. 29., iss. No. 2 (2009), s.361-376
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 68 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi