Existence of solutions of boundary value problems for differential equations in which deviated arguments depend on the unknown solution - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Existence of solutions of boundary value problems for differential equations in which deviated arguments depend on the unknown solution

Abstrakt

Przy pewnych warunkach, gdy m.in. funkcja f występująca po prawej stronie zagadnienia jest monotoniczna, pokazano że istnieje jedyne rozwiązanie problemu brzegowego dla równań różniczkowych z odchylonymi argumentami gdy ten argument odchylony zależy od nieznanego rozwiązania. Rozważano też zagadnienia gdy występuje więcej takich argumentów odchylonych. Otrzymane wyniki poparto przykładem.

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Słowa kluczowe

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie z listy filadelfijskiej
Opublikowano w:
COMPUTERS & MATHEMATICS WITH APPLICATIONS nr 54, strony 357 - 363,
ISSN: 0898-1221
Język:
angielski
Rok wydania:
2007
Opis bibliograficzny:
Jankowski T.: Existence of solutions of boundary value problems for differential equations in which deviated arguments depend on the unknown solution// COMPUTERS & MATHEMATICS WITH APPLICATIONS. -Vol. 54., (2007), s.357-363
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 12 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi