Existence of solutions of boundary value problems for differential equations with delayed arguments. - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Existence of solutions of boundary value problems for differential equations with delayed arguments.

Abstrakt

Podane zostały warunki dostateczne na istnienie i jednoznaczność rozwiązań problemów brzegowych dla równań różniczkowych z odchylonymi argumentami.Problem istnienia ekstremalnych rozwiązań również był przedmiotem badań. Podano konstrukcję monotonicznych iteracji i pokazano, że iteracje te są zbieżne do szukanego rozwiązania. Praca zawiera przykłady które ilustrują ogólną teorię.

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie z listy filadelfijskiej
Opublikowano w:
JOURNAL OF COMPUTATIONAL AND APPLIED MATHEMATICS nr 156, strony 239 - 252,
ISSN: 0377-0427
Język:
angielski
Rok wydania:
2003
Opis bibliograficzny:
Jankowski T.: Existence of solutions of boundary value problems for differential equations with delayed arguments. // JOURNAL OF COMPUTATIONAL AND APPLIED MATHEMATICS. -Vol. 156., (2003), s.239-252
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 13 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi