Farrow structure implementation of fractional delay filter optimal in Chebyshev sense - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Farrow structure implementation of fractional delay filter optimal in Chebyshev sense

Abstrakt

W pracy omówiono problematykę implementacji filtrów ułamkowych opóźniających o zmiennym opóźnieniu w oparciu o strukturę Farrowa. Podejście to polega na obliczeniu próbek nowej odpowiedzi impulsowej filtru dla każdego wymaganego opóźnienia w opraciu o wielomiany o współczynnikach niezależnych od opóźnienia. Prowadzi to do znacznego zmniejszenia kosztów numerycznych implementacji w zastosowaniach wymagających częstej zmiany opóźnienia filtru. Jest to szczególnie istotne w przypadku filtrów optymalnych wymagających rekursywnych metod projektowania. W pracy pokazano, że zarówno jakość jak i właściwości filtrów optymalnych w sensie Czebyszewa są zachowywane nawet przy implementacji w oparciu o strukturę Farrowa niskiego rzędu.

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Słowa kluczowe

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Aktywność konferencyjna
Typ:
materiały konferencyjne indeksowane w Web of Science
Opublikowano w:
RED. ZAGR. ANGIELSKI
ISSN:
Tytuł wydania:
Proceedings of SPIE : Photonics Applications in Astronomy, Communications, Industry, and High-Energy Physics Experiments IV, Wilga, Poland 30 May-2 June 2005
Język:
angielski
Rok wydania:
2006
Opis bibliograficzny:
Blok M..: Farrow structure implementation of fractional delay filter optimal in Chebyshev sense, W: Proceedings of SPIE : Photonics Applications in Astronomy, Communications, Industry, and High-Energy Physics Experiments IV, Wilga, Poland 30 May-2 June 2005, 2006, SPIE,.
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 26 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi