First-order functional difference equations with nonlinear boundary value problems - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

First-order functional difference equations with nonlinear boundary value problems

Abstrakt

Dyskutowano problem brzegowy dla równań różnicowych z opóźnionym argumentem. Nierówności różnicowe związane z w/w problem też były przedmiotem badań. Stosując metodę iteracji monotonicznych, sformułowano warunki dostateczne na istnienie ekstremalnych rozwiązań problemów brzegowych z opóźnionymi argumentami. Podano dwa przykłady ilustrujące otrzymane wyniki.

Cytowania

  • 8

    CrossRef

  • 8

    Web of Science

  • 8

    Scopus

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie wyróżnionym w JCR
Opublikowano w:
COMPUTERS & MATHEMATICS WITH APPLICATIONS nr 59, strony 1937 - 1943,
ISSN: 0898-1221
Język:
angielski
Rok wydania:
2010
Opis bibliograficzny:
Jankowski T.: First-order functional difference equations with nonlinear boundary value problems// COMPUTERS & MATHEMATICS WITH APPLICATIONS. -Vol. 59, nr. iss. 6 (2010), s.1937-1943
DOI:
Cyfrowy identyfikator dokumentu elektronicznego (otwiera się w nowej karcie) 10.1016/j.camwa.2009.11.008
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 13 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi