Generalized solution of mixed problems for first order partial differential equations with state dependent delays - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Generalized solution of mixed problems for first order partial differential equations with state dependent delays

Abstrakt

W pracy zostało udowodnione twierdzenie o istnieniu i jednoznaczności rozwiązań dla zagadnień początkowo-brzegowych z cząstkowym równaniem różniczkowo-funkcyjnym z opóźnionym argumentem zależnym od funkcji niewiadomej. Użyto metody bicharakterystyk. Jednoznaczność rozwiązań wykazano metodą porównawczą, istnienie - metodą ciągów przybliżeń.

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Opublikowano w:
RED. ZAGR. ANGIELSKI nr 29, strony 349 - 384,
ISSN:
Język:
angielski
Rok wydania:
2006
Opis bibliograficzny:
Gołaszewska A.: Generalized solution of mixed problems for first order partial differential equations with state dependent delays// RED. ZAGR. ANGIELSKI. -Vol. 29., nr. nr 3 (2006), s.349-384
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 0 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi