Generalized solutions of mixed problems for first-order partial functional differential equations - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Generalized solutions of mixed problems for first-order partial functional differential equations

Abstrakt

W pracy udowodniono twierdzenie o istnieniu rozwiązań i ich ciągłej zależności od warunków początkowo brzegowych. Do przekształcenia zagadnienia oryginalnego w układ równań całkowo funkcyjnych typu Volterry użyto metody bicharakterystyk. Istnienie rozwiązań udowodnione jest metodą kolejnych przybliżeń, przy użyciu twierdzeń o nierównościach całkowych. Rozwiązania klasyczne układów równań całkowo funkcyjnych prowadzą do rozwiązań uogólnionych zagadnienia wyjściowego. Precyzując dane operatory, można otrzymać z rozważanego modelu równania z odchylonym argumentem oraz równania różniczkowo całkowe.

Cytuj jako

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Opublikowano w:
RED. ZAGR. ANGIELSKI nr 58, strony 904 - 936,
ISSN:
Język:
angielski
Rok wydania:
2006
Opis bibliograficzny:
Czernous W.: Generalized solutions of mixed problems for first-order partial functional differential equations// RED. ZAGR. ANGIELSKI. -Vol. 58., nr. nr 6 (2006), s.904-936
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 13 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi