Multiple solutions of boundary-value problems for fourth-order differential equations with deviating arguments - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Multiple solutions of boundary-value problems for fourth-order differential equations with deviating arguments

Abstrakt

Praca dotyczy równań różniczkowych rzędu czwartego z warunkami brzegowymi i odchylonymi argumentami. Podano wystarczające warunki, dla których problemy dotyczące takich równań mają dodatnie rozwiązania. W pracy rozważa się przypadki kiedy argumenty odchylone są typu opóźnionego lub wyprzedzonego. W celu zapewnienia istnienia przynajmniej trzech dodatnich rozwiązań wykorzystano twierdzenie Avery-Petersona.

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie wyróżnionym w JCR
Opublikowano w:
JOURNAL OF OPTIMIZATION THEORY AND APPLICATIONS nr 146, strony 105 - 115,
ISSN: 0022-3239
Język:
angielski
Rok wydania:
2010
Opis bibliograficzny:
Jankowski T., Jankowski R.: Multiple solutions of boundary-value problems for fourth-order differential equations with deviating arguments// JOURNAL OF OPTIMIZATION THEORY AND APPLICATIONS. -Vol. 146, nr. iss. 1 (2010), s.105-115
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 15 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi