Nonnegative solutions to nonlocal boundary value problems for systems of second-order differential equations dependent on the first-order derivatives - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Nonnegative solutions to nonlocal boundary value problems for systems of second-order differential equations dependent on the first-order derivatives

Abstrakt

Stosując tw. Avery-Petersona o punkcie stałym, podano warunki dostateczne na istnienie nieujemnych rozwiązań dla układów równań różniczkowych rzędu drugiego z argumentami opóźnionymi i wyprzedzonymi oraz warunkami brzegowymi zawierającymi całki Stieltjesa. Praca zawiera wiele przykładów.

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie wyróżnionym w JCR
Opublikowano w:
NONLINEAR ANALYSIS-THEORY METHODS & APPLICATIONS nr 87, strony 83 - 101,
ISSN: 0362-546X
Język:
angielski
Rok wydania:
2013
Opis bibliograficzny:
Jankowski T.: Nonnegative solutions to nonlocal boundary value problems for systems of second-order differential equations dependent on the first-order derivatives// NONLINEAR ANALYSIS-THEORY METHODS & APPLICATIONS. -Vol. 87, (2013), s.83-101
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 16 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi