Numerical methods for nonlinear first-order partial differential equations with deviated variables - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Numerical methods for nonlinear first-order partial differential equations with deviated variables

Abstrakt

Klasyczne rozwiązania zagadnień początkowych dla nieliniowych równań cząstkowych z odchylonym argumentem aproksymowano za pomocą rozwiązań układów quasiliniowych równań różnicowych określonych na piramidzie Haara. Podano warunek dostateczny zbieżności metody. Stabilność schematu różnicowego wykazano metodą porównawczą. Przedstawiono metodę rozwiązywania nieliniowych równań różniczkowych cząstkowych z odchylonym argumentem bazującą na metodzie linearyzacji zagadnienia początkowego. Podano przykłady numeryczne.

Cytowania

  • 3

    CrossRef

  • 3

    Web of Science

  • 4

    Scopus

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Język:
angielski
Rok wydania:
2005
Opis bibliograficzny:
Baranowska A.: Numerical methods for nonlinear first-order partial differential equations with deviated variables// Num. Methods for Partial Differential Equations.. -Vol. 22., nr. nr 3 (2005), s.708-727
DOI:
Cyfrowy identyfikator dokumentu elektronicznego (otwiera się w nowej karcie) 10.1002/num.20119
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 12 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi