On Nonlinear Volterra Integral Equations With State Dependent Delays in Several Variables - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

On Nonlinear Volterra Integral Equations With State Dependent Delays in Several Variables

Abstrakt

W pracy badane jest istnienie i jednoznaczność rozwiązań nieliniowego równania całkowego typu Volterry z opóźnionym argumentem zależnym od funkcji niewiadomej wielu zmiennych. Poszukiwane są ciągłe rozwiązania lipschitzowskie. Rozwiązania są poszukiwane metodą porównawczą z zastosowaniem twierdzenia Banacha o punkcie stałym.

Cytowania

  • 0

    CrossRef

  • 1

    Web of Science

  • 0

    Scopus

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Opublikowano w:
RED. ZAGR. ANGIELSKI nr 29, strony 91 - 106,
ISSN:
Język:
angielski
Rok wydania:
2010
Opis bibliograficzny:
Gołaszewska A., Turo J.: On Nonlinear Volterra Integral Equations With State Dependent Delays in Several Variables// RED. ZAGR. ANGIELSKI. -Vol. 29., nr. iss. 1 (2010), s.91-106
DOI:
Cyfrowy identyfikator dokumentu elektronicznego (otwiera się w nowej karcie) 10.4171/zaa/1399
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 25 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi