On shear correction factors in the non-linear theory of elastic shells - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

On shear correction factors in the non-linear theory of elastic shells

Abstrakt

W pracy wyprowadzono analitycznie wartości korekcyjnych współczynników ścinania dla ścinania poprzecznego oraz dla momentów owinięcia w ramach nieliniowej sześcioparametrowej teorii powłok. Wartości wyprowadzono poprzez odpowiednie sformułowanie komplementarnej energii sprężystej. Na drodze analizy przy pomocy MES, badano wpływ wartości współczynników na położenie punktów bifurkacji, deformacje, całkowitą energię sprężystą układu w locie swobodnym.

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie wyróżnionym w JCR
Opublikowano w:
INTERNATIONAL JOURNAL OF SOLIDS AND STRUCTURES nr 47,
ISSN: 0020-7683
Język:
angielski
Rok wydania:
2010
Opis bibliograficzny:
Chróścielewski J., Pietraszkiewicz W., Witkowski W.: On shear correction factors in the non-linear theory of elastic shells// INTERNATIONAL JOURNAL OF SOLIDS AND STRUCTURES. -Vol. 47, nr. iss. 25-26 (2010),
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 10 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi