Positive solutions for fourth-order differential equations with deviating arguments and integral boundary conditions - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Positive solutions for fourth-order differential equations with deviating arguments and integral boundary conditions

Abstrakt

Badane są problemy brzegowe dla równań różniczkowych rzędu czwartego z odchylonymi argumentami i z warunkami brzegowymi typu całkowego. Sformułowano twierdzenie dotyczące istnienia dodatnich rozwiązań takich problemów. W dowodzie korzystano z tw. Avery-Petersona o punktach stałych dla stożków. Podano przykład ilustrujący otrzymane wyniki.

Cytowania

  • 2 4

    CrossRef

  • 2 6

    Web of Science

  • 2 7

    Scopus

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie wyróżnionym w JCR
Opublikowano w:
NONLINEAR ANALYSIS-THEORY METHODS & APPLICATIONS nr 73, strony 1289 - 1299,
ISSN: 0362-546X
Język:
angielski
Rok wydania:
2010
Opis bibliograficzny:
Jankowski T.: Positive solutions for fourth-order differential equations with deviating arguments and integral boundary conditions// NONLINEAR ANALYSIS-THEORY METHODS & APPLICATIONS. -Vol. 73, nr. iss. 5 (2010), s.1289-1299
DOI:
Cyfrowy identyfikator dokumentu elektronicznego (otwiera się w nowej karcie) 10.1016/j.na.2010.04.055
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 20 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi