Quasilinearization methods for nonlinear parabolic equations with functional dependence - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Quasilinearization methods for nonlinear parabolic equations with functional dependence

Abstrakt

Rozważamy problem Cauchy`ego dla nieliniowych równań parabolicznych z zależnością funkcyjną. Dowodzimy twierdzeń o szybkiej zbieżności ciągów kolejnych przybliżeń określonych w metodzie quasilinearyzacji w dwóch przypadkach: (i) argumentem funkcyjnym jest funkcja niewiadoma, (ii) zależność funkcyjna dotyczy również pochodnej funkcji niewiadomej.

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Słowa kluczowe

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Opublikowano w:
Georgian Mathematical Journal nr 9, wydanie 3, strony 431 - 448,
ISSN: 1072-947X
Język:
angielski
Rok wydania:
2002
Opis bibliograficzny:
Bychowska A.: Quasilinearization methods for nonlinear parabolic equations with functional dependence// Georgian Mathematical Journal. -Vol. 9., iss. 3 (2002), s.431-448
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 30 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi