The maximum edge-disjoint paths problem in complete graphs - Publikacja - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

The maximum edge-disjoint paths problem in complete graphs

Abstrakt

Rozważono problem ścieżek krawędziowo rozłącznych w grafach pełnych. Zaproponowano wielomianowe algorytmy: 3.75-przybliżony (off-line) oraz 6.47-przybliżony (on-line), poprawiając tym samym wyniki wcześniej znane z literatury [P. Carmi, T. Erlebach, Y. Okamoto, Greedy edge-disjoint paths in complete graphs, in: Proc. 29th Workshop on Graph Theoretic Concepts in Computer Science, in: LNCS, vol. 2880, 2003, pp. 143-155]. Ponadto wykazano, że w przypadku ogólnym żaden algorytm on-line nie może mieć współczynnika aproksymacji mniejszego niż (2 − epsilon), dla dowolnego epsilon > 0. Dla szczególnego przypadku, w którym liczba ścieżek jest liniowa względem liczby wierzchołków grafu, podano wielomianowy algorytm off-line znajdujący dokładne rozwiązanie problemu oraz wykazano, że żaden algorytm on-line nie może mieć współczynnika aproksymacji mniejszego niż (1.5 − epsilon). Zaproponowane techniki algorytmiczne zaadaptowano również do rozwiązania innych problemów w grafach pełnych, m.in. problemu routingu optycznego oraz routingu z ograniczonym obciążeniem krawędziowym.

Cytowania

  • 4

    CrossRef

  • 2

    Web of Science

  • 4

    Scopus

Cytuj jako

Pełna treść

pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu

Słowa kluczowe

Informacje szczegółowe

Kategoria:
Publikacja w czasopiśmie
Typ:
artykuł w czasopiśmie z listy filadelfijskiej
Opublikowano w:
THEORETICAL COMPUTER SCIENCE nr 399, strony 128 - 140,
ISSN: 0304-3975
Język:
angielski
Rok wydania:
2008
Opis bibliograficzny:
Kosowski A.: The maximum edge-disjoint paths problem in complete graphs// THEORETICAL COMPUTER SCIENCE. -Vol. 399., nr. nr 1-2 (2008), s.128-140
DOI:
Cyfrowy identyfikator dokumentu elektronicznego (otwiera się w nowej karcie) 10.1016/j.tcs.2008.02.017
Weryfikacja:
Politechnika Gdańska

wyświetlono 42 razy

Publikacje, które mogą cię zainteresować

Meta Tagi