Rafał Radomski - Profil naukowy - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Kontakt

E-mail
Brak danych

Wybrane publikacje

 • Wpływ wymiany szyn na dalszy proces eksploatacji nawierzchni

  W wyniku robót torowych prowadzonych na linii nr 131 Chorzów Batory - Tczew powstanie odcinek doświadczalny, który umożliwi analizę i ocenę wpływu wymiany szyn na dalszy proces eksploatacji nawierzchni. W artykule omówiono dotychczasowe wyniki oceny trwałości eksploatacyjnej szyn oraz przedstawiono zarys koncepcji dalszych badań i obserwacji.

 • Możliwości naukowe i dydaktyczne Katedry Inżynierii Kolejowej.

  W opracowaniu przedstawiono charakterystykę Katedry Inżynierii Kolejowej, której tradycje sięgają początków istnienia politechniki w Gdańsku, tj. 1904 roku. Omówiono historię Katedry oraz jej osiągnięcia naukowe i ofertę dydaktyczną. W szczególnym stopniu skupiono się na prowadzonej problematyce badawczej - w zakresie infrastruktury oraz organizacji transportu szynowego. Prace związane z rozwojem systemów transportowych, a także...

 • Konstrukcja nawierzchni bezpodsypkowych

  - Rok 2003

  Przedstawiono konstrukcje nawierzchni bezpodsypkowych stosowanych na świecie od połowy lat 70. XX wieku. Szczególną uwagę zwrócono na nawierzchnie stosowane w Niemczech na liniach wielkich prędkości oraz w miejskim transporcie szynowym. Przedstawiono ekonomiczne aspekty stosowania przedstawionych konstrukcji i ich zalety.

wyświetlono 109 razy