Zespół Katedry Zarządzania w Budownictwie i Inżynierii Sejsmicznej
Strona domowa
https://mostwiedzy.pl/wilis/kzwbiis otwiera się w nowej karcieJednostki powiązane:
Obszary badawcze
Zespół
Opis
Katedra Zarządzania w Budownictwie i Inżynierii Sejsmicznej jest kontynuatorem tradycji Katedry Ekonomiki Budownictwa, powołanej na Politechnice Gdańskiej w 1965 r. W 1974 r. powstała pierwszaw Polsce specjalność Organizacja i Zarządzanie w Budownictwie, która nieprzerwanie od tego czasu prowadzona jest przez pracowników katedry. W swojej długiej historii, katedra podlegała licznym przekształceniom organizacyjnym, kilkakrotnie zmieniała się również jej nazwa (katedra funkcjonowała m.in. pod nazwą: Technologii i Zarządzania, Technologii i Zarządzania w Budownictwie, Konstrukcji Metalowych i Zarządzania w Budownictwie).
W swoim obecnym kształcie Katedra Zarządzania w Budownictwiei Inżynierii Sejsmicznej jest pierwszą i jedyną w Polsce, której obszar zainteresowań naukowo-badawczych obejmuje m.in. zagadnienia związane z szeroko pojętym zarządzaniem przedsiębiorstwem budowlanym, harmonogramowaniem inwestycji, optymalizacją procesu inwestycyjnego, ryzykiem inwestycyjnym, kosztorysowaniem, sieciami Bayesa, sieciami neuronowymi, dynamiką konstrukcji metalowych oraz inżynierią sejsmiczną i parasejsmiczną. W ramach prowadzonych prac naukowo-badawczych, katedra aktywnie współpracuje z wieloma ośrodkami badawczymi z Polskii z zagranicy.
W ramach zajęć dydaktycznych prowadzonych przez pracowników katedry na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopniana kierunku budownictwo, transport, inżynieria środowiska oraz geodezja i kartografia, szeroko wykorzystywany jest dorobek nauk technicznych, ekonomicznych i społecznych. Obszar działalności dydaktycznej katedry obejmuje rozległe spektrum zagadnień,m.in. z zakresu ekonomiki budownictwa, kontraktów na roboty budowlane, organizacji produkcji budowlanej, kosztorysowaniai technologii robót specjalnych, modelowania zarządzania przedsięwzięciami, teorii decyzji i diagnostyki inżynierskiej, zarządzania i marketingu, metod numerycznych, projektowania konstrukcji budowlanych, dynamiki konstrukcji metalowych oraz inżynierii sejsmicznej. Katedra prowadzi zajęcia dydaktyczne w języku polskim i angielskim, w tym m.in. w ramach profilu dyplomowania Technologia i Organizacja Budownictwa (I stopień) oraz specjalności Technologia i Zarządzanie w Budownictwie (II stopień).
Zakres wykonywanych usług
- Sporządzanie harmonogramów robót budowlanych,
- Optymalizacja procesu inwestycyjnego we wszystkich fazach,
- Ocena ryzyka inwestycji budowlanych,
- Przedmiary robót i kosztorysów budowlanych (m.in. inwestorskich, ofertowych),
- Ekspertyzy techniczne, m.in. z zakresu technologii, organizacji
i wyceny robót budowlanych - Badania eksperymentalne i analizy numeryczne zachowania się konstrukcji metalowych poddanych oddziaływaniom dynamicznym,
- Pomiary drgań konstrukcji,
- Badania odporności sejsmicznej konstrukcji,
- Analizy efektywności metod redukcji drgań.
Wyposażenie sprzętowe
- Stół sejsmiczny,
- 16-kanałowy system do pomiarów drgań wraz z zestawem czujników przyspieszeń i przemieszczeń
- 64-kanałowy system do dynamicznych pomiarów tensometrycznych
Tematyka badawcza
OFERTA USŁUGOWA
Metody badawcze
• Stół sejsmiczny, • 16-kanałowy system do pomiarów drgań wraz z zestawem czujników przyspieszeń i przemieszczeń • 64-kanałowy system do dynamicznych pomiarów tensometrycznych
Weryfikacja
wyświetlono 360 razy