Katedra Architektury Mieszkaniowej i Użyteczności Publicznej - Jednostki Administracyjne - MOST Wiedzy

Wyszukiwarka

Katedra Architektury Mieszkaniowej i Użyteczności Publicznej

Filtry

wszystkich: 64

  • Kategoria
  • Rok
  • Opcje

wyczyść Filtry wybranego katalogu niedostępne

Katalog Publikacji

Rok 2022
Rok 2015
Rok 2014
Rok 2013
  • Akwarela- pasje i namiętności
    Publikacja

    - Rok 2013

    Monografia dwujęzyczna: w języku polskim i angielskim przedstawiająca twórczość akwarelistów, członków założycieli nowo powstałego Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich.

  • Architektura komercyjna : Próba definicji
    Publikacja

    We współczesnym świecie coraz powszechniejsze stają się kultura konsumpcyjna i społeczeństwo konsumpcyjne, Wszyscy poruszamy się w tej skomercjalizowanej rzeczywistości. Komercjalizacji podlega coraz wiecej zachowań społecznych, procesów ekonomicznych i twórczych. W tej sytuacji należy założyć, że również architektura uczestniczy w tym procesie. Dotychczasowa klasyfikacja przynależności budowli do okreslonej grupy jest kwalifikacją...

  • Ausencias
    Publikacja

    - Rok 2013

    15 obrazów z cyklu Ausencias (Nieobecności) prezentowane na międzynarodowej wystawie zbiorowa malarstwa, rzeźby i fotografii.

Rok 2012
  • Akwarele
    Publikacja

    - Rok 2012

    Malując dążę do ukazania indywidualnego oblicza jakim rzeczy do mnie przemawiają. Jednak pomiędzy intencją, a jej malarską interpretacją stoi akwarelowa technologia z jej regułami i specyfiką. Ta fascynująca gra możliwości i ograniczeń odbywa sie pomiędzy spontanicznym gestem mokrego pedzla a kontrolą jego styku z powierzchnią papieru.

  • Changing by light - how the lighting of intelligent spaces can influence the urban image
    Publikacja

    - Rok 2012

    In the article light will be presented as a tool in the process of transforming the urban space. The reason for this use of light is the commercial aspect of space that forces it to be still competitive and profitable. Such a need gives rise to many innovative solutions in the city space, which allow transmitting information in order to attract human attention, and sometimes make it even possible to involve the user in the interaction...

    Pełny tekst do pobrania w serwisie zewnętrznym

  • Energy of change in commercial, innovative and inteligent spaces
    Publikacja

    - Rok 2012

    W artykule miasto zostanie zakwalifikowane do przestrzeni komercyjnych, które charakteryzuje ciągłe dążenie do atrakcyjności. Napędza to wykorzystywanie rozwiązań innowacyjnych w zakresie kształtowania przestrzeni, będących nowym źródłem miejskiej energii. W artykule uwaga skupi się innowacyjności przestrzeni, wynikającej z udziału technologii informacyjnych, które na styku z architekturą i sztuką czynią tą przestrzeń inteligentną....

  • Homage to Bernardo Sassetti.
    Publikacja

    - Rok 2012

    Udział w wystawie zbiorowej rysunku w ramach Trienale Rysunku (Trienal Movimento Desenho 2012). Dwa rysunki w hołdzie pamięci pianisty jazzowego bernarda Sassetiego, który zginał tragicznie w maju 2012.

  • Informacyjna warstwa przestrzeni komercyjnej - smart city a wizerunek miasta

    W artykule przedstawiono wielopoziomowy wpływ technologii informacyjnych na przestrzeń miasta. Na wstępie zaprezentowano krótką charakterystykę smart city, która została rozpatrzona w kontekście przestrzeni komercyjnych. W dalszej części rozważono kwestię "ukrytej" inteligencji wspomagającej w mieście różnorodne procesy. Omówiono także zasięg emisji informacji w przestrzeni komercyjnej. Najważniejsze miejsce w artykule zajmuje...

    Pełny tekst do pobrania w portalu

  • Malarstwo
    Publikacja

    - Rok 2012

    Autor, mieszkając od wielu lat na dwóch krańcach Europy, postrzega swoje życie w kategoriach ''podróży''. Podróży rozpiętej między Północą a Południem, pomiędzy domami, miejscami, pomiędzy lądami i morzami, ale także podróży w czasie, gdy dociera do miejsc pamiętających czasy Imperium Rzymskiego czy ekspansji Maurów na Półwyspie Iberyjskim. Wystawa prezentuje graficzny wymiar tych podróży uchwycony w szkicach, rysunkach i malarstwie.

    Pełny tekst do pobrania w serwisie zewnętrznym

  • MARKETING STRATEGY - SPACE AS A PRODUCT.ARCHITECTURE AS A MARKETING DEVICE.
    Publikacja

    - Rok 2012

    Space has its measurable financial value. From the economic point of view place can be treated as a product that fights for appearing in tourists' and investors' consciousnesses. Space - treated as the object of demand and supply - becomes an element in a marketing game. To reach its maximal value the given space should be competitive to other spaces, from which it wants to stand out. However, in the field of architecture - and...

  • Szkicownik Moderny
    Publikacja

    - Rok 2012

    Wystawa prac plastycznych ''Szkicownik moderny'', stanowiąca plon konkursu zorganizowanego w ramach promocji Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Miejscem wystawy pokonkursowej była galeria w kawiarni Caffe Anioł - przy ulicy Kilińskiego 6, oficjalny Partner gdyńskiego modernizmu.

    Pełny tekst do pobrania w serwisie zewnętrznym

Rok 2011
  • Primo non nocere - Die Neuevaluierung und Revitalisierung des alten Universitaetsgelaendes in Danzig
    Publikacja

    - Rok 2011

    Konstruując kompleksowy program rozwoju kampusu zespół specjalistów PG musiał odpowiedzieć na wiele kluczowych pytań wpływających na ostateczne decyzje przestrzenne. Historyczna część kampusu - jej spójność przestrzenna jest prawnie chroniona i nie może być zakłócona. Dlatego przy konstruowaniu programu rewitalizacji dla tej strefy przyjęto za nadrzędną dewizę Primo Non Nocere. Aby zminimalizować ingerencję w zastaną strukturę...

  • Urbansketching
    Publikacja

    - Rok 2011

    Katalog wystawy prezentującej dorobek warsztatów Urban Sketchers em Benfica : viajar pelo bairro com um caderno, które odbyły się w Lizbonie w dzielnicy Benfica 6 listopada 2011. Na stronach 20 i 21 tekst autora i 4 rysunki

    Pełny tekst do pobrania w serwisie zewnętrznym

Rok 2010
  • Abandoned places I-V, akryl 100x70
    Publikacja

    - Rok 2010

    Międzynarodowa wystawa zbiorowa malarstwa, fotografii i tkaniny, zorganizowana pod egidą Ambasad: Brazylii, Bułgarii, Łotwy, Mozambiku, Meksyku, Panamy, Polski i Południowej Afryki.

  • Arte Algarve 2010
    Publikacja

    - Rok 2010

    Arte Algarve III, Międzynarodowa Wystawa Sztuki Współczesnej z udziałem 90 artystów. Jacek Krenz wystawił 6 obrazów akrylowych na płótnie oraz 20 akwarel.

  • Arte e Género / Sztuka i płeć
    Publikacja

    - Rok 2010

    Katalog wystawy towarzyszącej Konferencji na temat równości płci. Malarstwo i rysunek inspirowane tematyką konferencji przentowali artyści z Portugalii, Hiszpanii i z Polski. Jacek Krenz przedstawił cykl 7 akwarel pt. ''ENCOUNTER, Painting Haiku''.

    Pełny tekst do pobrania w serwisie zewnętrznym

  • Fernando Pessoa- Quém é? / Fernando Pessoa- Kim jest?
    Publikacja

    - Rok 2010

    Wystawa malarstwa o tematyce zwiazanej z osobą i twórczościa wybitnego poety portugalskiego. Jacek Krenz wystawił 5 obrazów: Fernando Pessoa, Sombra da Poeta (akryl na płótnie), Saudades, Sensações, Mar Salgado (akwarele)

  • Inteligentne przestrzenie komercyjne: Zmienność w czasie generowana poprzez interakcję z użytkownikiem.
    Publikacja

    - Rok 2010

    W artykule zaprezentowano dualizm Miasta Nie-Miasta, który jawi się na styku przestrzeni rzeczywistej oraz wirtualnej. Przedstawiono potencjał z zakresu rozwiązań inteligentnych dla przestrzeni komercyjnych, które poprzez dyskrecję przekazu oraz aktywowanie użytkownika w interaktywną zabawę z przestrzenią prowadzić mogą do przełamywania anonimowości typowej dla przestrzeni komercyjnych.

  • Noturnos, etudes, scherzi...
    Publikacja

    - Rok 2010

    katalog wystawy malarstwa i rzeźby grupy polskich artystów mieszkajacych w Portugalii, która miała miejsce w Casa Santa Maria, Cascais w Portugali. Twórczość inspirowana muzyka Fryderyka Chopina z okazji 200 rocznicy urodzin kompozytora. Format 16,5x24cm, 4 strony w języku portugalskim. Na stronach 3 i 4 przedstawiona jest nota o autorze i jego twórczosci oraz reprodukcja jednego z 5 obrazów prezentowanych na wystawie.

    Pełny tekst do pobrania w serwisie zewnętrznym

  • Ouvindo Chopin / Słuchając Chopina
    Publikacja

    - Rok 2010

    Wstawa polskich artystów zamieszkałych w Portugalii, pt. Słuchając Chopina inspirowana twórczością Fryderyka Chopina w ramach cyklu imprez chopinowskich organizowanych przez Ambasadę w rocznicowym roku dwusetlecia urodzin kompozytora. Jacek Krenz: Nocturno (akryl na płótnie), Nocturno II, Scherzo, Etude (akwarele).

  • Wirtualne przedmieścia = Virtual suburbs
    Publikacja

    - Rok 2010

    W miarę rozwoju miasta w obszar podmiejski wkraczają nie tylko nowe tereny mieszkaniowe, ale także funkcje komercyjne jak obiekty handlowe, czy sportowe. Dla osób zbliżających się do terenów zurbanizowanych przedmieście stanowi bramę wjazdową do miasta. Z tego względu powszechne jest lokalizowanie w tym obszarze różnego typu billboardów, które poprzez reklamę zapraszają do skorzystania z oferty proponowanej przez miasto. Coraz...

  • Wystawy światowe w Barcelonie. Problemy zachowania dziedzictwa kulturowego
    Publikacja

    - Rok 2010

    Wystawy światowe to wydarzenia mające istotny wpływ na historię i kulturę Europy i świata. Stanowią miejsce prezentacji dorobku kulturalnego i ekonomicznego państw w nich uczestniczących. A ograniczony czas trwania wystaw oraz szerokie grono odbiorców je odwiedzających wpływa na rodzaj i sposób eksponowania kluczowych dla wystawców zagadnień. W pracy skupiono się na analizie losów obiektów wystawowych po zakończeniu trwania imprez...

Rok 2009
  • Architektoniczne aspekty e-Uczelni
    Publikacja

    - Rok 2009

    Proces informatyzacji uczelni polega na tworzeniu wirtualnych węzłów funkcjonalnych usprawniających organizację kampusu i dostęp do informacji. Węzły te budowane są w oparciu o specjalne urządzenia elektroniczne oraz odpowiednie oprogramowanie prowadząc tym samym do rozwoju e-uczelni. Z architektonicznego punktu widzenia nie jest to jednak podejście kompleksowe. Istotne jest całościowe potraktowanie struktury kampusu jako ośrodka...

  • Arte and Arche. On Art and Architecture
    Publikacja

    - Rok 2009

    Architekci poszukują inspiracji i wzorców dla form architektonicznych wśród innych dziedzin sztuki. Zapożyczenia, cytaty i reinterpretacje malarstwa, rzeźby, muzyki, a nawet tańca mogą przynieść oryginalne koncepcje i rozwiązania formalne, przy okazji wiążąc architekturę z szerszym kontekstem historycznym, duchowym i kulturowym. Współczesne formy architektoniczne nieraz powstają jako przestrzenna interpretacja kompozycji malarskich...

    Pełny tekst do pobrania w serwisie zewnętrznym

  • BETWEEN [12 akwarel]
    Publikacja

    - Rok 2009

    Katalog wystawy twórczości polskich artystów w Portugalii.

    Pełny tekst do pobrania w serwisie zewnętrznym

  • Integracja funkcji z formą w przestrzeni e-Uczelni

    Obecnie kampus uczelni wyższej traktowany jest jako globalny ośrodek wytwarzania i wymiany wiedzy. W artykule wskazano kierunek przemian środowisk akademickich, który dotyczyć ma nie tylko samego procesu informatyzacji na szczeblu organizacyjno-informacyjnym, lecz także sposobu traktowania struktury architektonicznej kampusu z wyodrębnieniem węzłów funkcjonalnych. Wyraża się to poprzez udział nowych technologii w kształtowaniu...

    Pełny tekst do pobrania w serwisie zewnętrznym

Rok 2008
Rok 2007
Rok 2006