dr inż. Wojciech Wojnowski
Zatrudnienie
- post-doc w University of Oslo, Department of Chemistry
- Adiunkt w Katedra Chemii Analitycznej
- 2019 - present w Wydział Chemiczny
Biogram
Ukończył V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku w klasie o profilu matematyczno-fizycznym z wykładowym językiem angielskim. W 2009 roku rozpoczął studia na Wydziale Chemicznym PG na kierunku technologia chemiczna, uzyskując w 2012 roku tytuł inżyniera, a w 2013 tytuł magistra. W latach 2013–2015 studiował sinologię na Uniwersytecie w Nankinie dzięki uzyskaniu Stypendium Rządu ChRL. Po powrocie do Polski w 2015 roku rozpoczął studia doktoranckie w Katedrze Chemii Analitycznej Wydziału Chemicznego PG pod opieką prof. Jacka Namieśnika, a po jego przedwczesnej śmierci w 2019 roku – pod opieką prof. Bożeny Zabiegały. W 2019 roku obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską „The development of novel analytical instruments and methods for meat quality assessment”, uzyskując stopień doktora nauk chemicznych.
W 2018 roku odbył staż naukowy w Uniwersytecie Balearów, a w roku 2019 półroczny staż naukowy w Massachussets Institute of Technology, w Singapore-MIT Alliance for Research and Technology.
Od 2019 roku jest zatrudniony w Katedrze Chemii Analitycznej PG, początkowo na stanowisku asystenta, a następnie adiunkta. W 2021 roku uczestniczył gościnnie w badaniach w Instytucie Fraunhofera we Freising. Od 2022 realizuje dwuletni staż podoktorancki na Wydziale Matematyki i Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu w Oslo.
W okresie studiów doktoranckich zajmował się między innymi opracowaniem nowych metod niedestruktywnej oceny świeżości mięsa, wykorzystując do tego głównie prototypowe urządzenie – elektroniczny nos składający się z zestawu czujników chemicznych. Obecnie głównym obszarem jego działalności naukowej jest badanie emisji lotnych związków organicznych oraz cząstek stałych towarzyszącej drukowaniu 3D. Zajmuje się też wykorzystaniem wieloczynnikowej analizy statystycznej i uczenia maszynowego w chemii analitycznej, oraz obliczeniowej mechaniki płynów w modelowaniu dyspersji zanieczyszczeń w środowisku zbudowanym.
wyświetlono 40230 razy