Teoria projektowania urbanistycznego IV - wykłady 2023/24 - e-learning course - Bridge of Knowledge

Search

Teoria projektowania urbanistycznego IV - wykłady 2023/24

Przedmiot obejmuje „Teorię Projektowania Urbanistycznego IV” (wykłady) oraz „Projektowanie Urbanistyczne IV” (projekt). Studenci zapoznają się z teoretycznymi podstawami urbanistyki oraz z problemami i trendami projektowania złożonych struktur miejskich w różnych skalach, z potrzebą podejścia systemowego i interdyscyplinarnego.

Pierwszy wykład odbędzie się we wtorek, dnia 27 lutego 2024 r., od godz. 17.15 do 19.00, online. Link do wykładu jest zamieszczony na eNauczaniu. Proszę wszystkich o zalogowanie się do wykładu o 17.00, aby sprawdzić, czy wszystko działa. W razie problemów będzie kwadrans na ich rozwiązanie.

Celem przedmiotu jest zapoznanie studentów z problematyką planowania i projektowania rozwoju złożonych organizmów miejskich, z uwzględnieniem istniejących uwarunkowań i potencjałów, badanych w różnych skalach, na przykładzie dzielnic mieszkaniowych i obszarów problemowych dużych miast. Celem jest przekazanie wiedzy, umiejętności i kompetencji związanych z systemowym i zintegrowanym planowaniem i projektowaniem urbanistycznym wielofunkcyjnych zespołów miejskich.

Treści wykładów "Teoria Projektowania Urbanistycznego IV":

Cechy i funkcje współczesnego miasta. Specjaliści zajmujący się miastem. Cel działania urbanisty. Struktura funkcjonalno-przestrzenna, infrastruktura społeczna, system przyrodniczy, dziedzictwo kulturowe, krajobraz miasta. Współczesne zjawiska i problemy rozwoju miast; działania na rzecz ich rozwiązywania. Zarys rewitalizacji miast. Przykłady. Eco-miasta przyszłości. Podstawy planowania przestrzennego na poziomie miejskim.

Wykłady (15 godz.) prowadzi prof. dr hab. inż. arch. Aleksandra Sas-Bojarska.

Egzamin zaliczający wykłady odbędzie się w ustalonym ze studentami terminie w maju 2024 r, online. Czas trwania egzaminu (dostęp do okienka dla konkretnej osoby) wynosi 15 minut. Forma egzaminu - test wyboru składający się z 14-stu pytań. Z czterech odpowiedzi na każde pytanie tylko jedna jest właściwa. Do odpowiedzi na kolejne pytania będzie można powrócić i je skorygować, ale w czasie trwania egzaminu.  Aby zaliczyć egzamin, należy zdobyć 50% punktów. Ocena zależy od ilości zdobytych punktów procentowych: 90-100 % - bdb, 80-89 % - db plus, 70-79 % -db, 60-69 % - dost plus, 50-59% - dost, 0-49,99 % -ndst.

Teachers

Details

WWW:
https://enauczanie.pg.edu.pl/moodle/course/view.php?id=36354 open in new tab
Start date:
27-02-2024
Access type:
By yourself
Verified by:
Gdańsk University of Technology

seen 7 times