15 Konferencja Kalorymetrii i Analizy Termicznej - Events - Bridge of Knowledge

Search

15 Konferencja Kalorymetrii i Analizy Termicznej

XV Konferencja Kalorymetrii i Analizy Termicznej (CCTA 15) jest kolejnym z cyklu wydarzeń współorganizowanych przez Polskie Towarzystwo Kalorymetrii i Analizy Termicznej (PTKAT), tym razem wraz z Wydziałem Chemicznym Politechniki Gdańskiej i Towarzystwem Naukowym im. Stanisława Staszica. Konferencja poświęcona jest zastosowaniu różnych metod analizy termicznej w wielu dziedzinach nauki i techniki. Pierwsza konferencja CCTA odbyła się w Zakopanem w 1973 roku. Od tego czasu Zakopane stało się miejscem spotkań i dyskusji ogromnej liczby teoretyków i praktyków analizy termicznej z Polski i innych krajów świata. Uczestnikami konferencji byli m.in. naukowcy z Francji, Włoch, Szwecji, Węgier, Ukrainy, Japonii i USA. Dlatego językiem konferencji stał się język angielski. Zgodnie z wieloletnią tradycją zapraszamy Państwa do udziału w XV edycji CCTA, która odbędzie się również w Zakopanem w hotelu Hyrny w dniach 8-12 września 2024.

Analiza termiczna i kalorymetria już dawno wyszła poza ramy tradycyjnych dyscyplin chemicznych. Znajduje coraz szersze zastosowanie w wielu naukach przyrodniczych, inżynieryjnych, medycznych czy rolniczych. Mając to na uwadze, zapraszamy do udziału w Konferencji przedstawicieli nauki i przemysłu, których zainteresowania koncentrują się wokół: termodynamiki i kinetyki chemicznej, procesów adsorpcji, chemii nieorganicznej i koordynacyjnej, chemii polimerów, inżynierii materiałowej, energetyki i produkcji paliw, biotechnologii przemysłowej, farmakologii i chemii medycznej, geochemii, ekologii i ochrony środowiska, kosmetologii i chemii żywności. Zapraszamy wszystkich tych, którzy korzystają w swojej pracy z metod analizy termicznej i kalorymetrii, a także osoby, które dopiero planują poszerzenie prowadzonych badań o metody termiczne. Konferencja będzie doskonałą okazją do wymiany poglądów ze specjalistami światowej sławy.

Komitet organizacyjny zastrzega sobie prawo do przyjmowania zgłoszeń i zakwalifikowania ich do sesji ustnej lub plakatowej. Autorzy powinni podać swoje preferencje.

Oficjalnymi językami konferencji są j. angielski i j. polski.

Komitet Organizacyjny

Details

Start date:
08-09-2024 16:30
Ends date:
12-09-2024 13:30
Category:
Konferencje
Homepage:
https://event.mostwiedzy.pl/event/32/ open in new tab
Verified by:
No verification

seen 0 times