Dlaczego i jak powstają aplikacje wspomagające rozwój dzieci z autyzmem? Jak wyglądają i jak działają takie aplikacje? Jaką rolę w terapii dzieci z autyzmem będą odgrywać roboty humanoidalne? Co zrobić, aby dziecko z autyzmem odniosło sukces? Posłuchaj i zapytaj ekspertów!
W ramach 9. spotkania z cyklu #CiekawiNauki wystąpią dr Anna Budzińska oraz mgr Iwona Ruta-Sominka z Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka, a także prof. Agnieszka Landowska z Katedry Inżynierii Oprogramowania Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG.
Panie dr Anna Budzińska i mgr Iwona Ruta-Sominka opowiedzą, jakie aplikacje znajdują zastosowanie w bieżącej terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Prelegentki wskażą, jak dopasowywać aplikacje do indywidualnych deficytów dziecka oraz jakie umiejętności można kształcić. Dodatkowo zaprezentują wyniki, jakie osiągają ich podopieczni, wykorzystując aplikacje powstałe w wyniku współpracy Instytutu z Politechniką Gdańską.
Z kolei prof. Agnieszka Landowska wyjaśni, dlaczego dzieciom z autyzmem proponuje się rozwiązania technologiczne. Profesor wskaże zasady projektowania i wytwarzania technologii dla osób z autyzmem. Opowie także o powstałych z jej udziałem Przyjaznych Aplikacjach oraz o robocie społecznym KASPAR, który przyjechał do Polski w ramach projektu Erasmus Plus Emboa. Wykorzystanie tego typu robotów w przyszłości znacznie rozszerzy możliwości terapii i nauki zachowań u dzieci zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Prelegentki chętnie odpowiedzą na pytania uczestników.
Kiedy?
24 listopada 2020 r., godz. 18.00
Gdzie?
www.facebook.com/PolitechnikaOtwarta – transmisja na żywo, z możliwością zadawania pytań w komentarzach
www.youtube.com – transmisja na żywo
Details
- Start date:
- 24-11-2020 18:00
- Ends date:
- 24-11-2020 19:00
- Category:
- Politechnika Otwarta
- Homepage:
- https://pg.edu.pl/otwarta/ open in new tab
- Verified by:
- Gdańsk University of Technology
seen 32 times