„Gdańszczanie z Wilna” – 20. rocznica porozumienia miast - Events - MOST Wiedzy

Search

„Gdańszczanie z Wilna” – 20. rocznica porozumienia miast

Politechnika Otwarta zaprasza 8 września do wspólnego świętowania 20-lecia podpisania porozumienia o współpracy Gdańska i Wilna. Wśród atrakcji m.in. prelekcje, wystawy i degustacja wileńskiej kuchni.

Wydarzenie „Gdańszczanie z Wilna”, zorganizowane ku uczczeniu 20-lecia współpracy obu miast, odbędzie się w dniach 7–8 września ramach XV Festiwalu Wilno w Gdańsku. Uroczystości będą miały miejsce w różnych lokalizacjach, a wiele ogólnodostępnych atrakcji przygotowanych zostanie na Politechnice Gdańskiej.

8 września o godz. 9.30 zapraszamy do Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej na wydarzenie zatytułowane „Wilnianie dla Gdańska” z udziałem przedstawicieli świata nauki, kultury i środowisk społecznych. Poznamy m.in. historię Wilnian związanych z odbudową Gdańska, sylwetki prezydentów Gdańska rodem z Wilna, czy też dzieje Wileńskiego Teatru Łątek. Uczestnicy będą mieli również okazję skosztować wileńskich przysmaków, obejrzeć wystawy poświęcone wilnianom i filmy dokumentalne, a także zakupić książki na stoiskach wydawniczych.

Projekt „Gdańszczanie z Wilna”, towarzyszący XV edycji Festiwalu Wilno w Gdańsku, to inicjatywa Referatu Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Miasta Gdańska, przygotowany przez Pomorski Oddział Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, który do współpracy zaprosił Politechnikę Gdańską.

Udział w wydarzeniach organizowanych na terenie Politechniki Gdańskiej jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich chętnych.

Program wydarzenia dostępny jest na stronie Politechniki Otwartej

Details

Start date:
08-09-2018 09:30
Ends date:
08-09-2018 17:00
Category:
Politechnika Otwarta
Homepage:
www.wilnowgdansku.pl/ open in new tab
Verified by:
Gdańsk University of Technology

seen 11 times