Współpraca nauki i biznesu w obszarze projektów medycznych - Events - MOST Wiedzy

Search

Współpraca nauki i biznesu w obszarze projektów medycznych

Współpraca nauki i biznesu w obszarze projektów medycznych

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez portal Evenea.

Podczas webinarium dr Rafał Kamiński, dyrektor ds. naukowych firmy OncoArendi, podzieli się swoją perspektywą w odniesieniu do takich zagadnień jak:

Zagraniczne modele i zasady współpracy na linii nauka–biznes. Najlepsze praktyki i korzyści z ich stosowania; Trudności w relacjach nauka–biznes w Polsce i sposoby ich przezwyciężania. Różnice w podejściu do projektów R&D – priorytety i optyka przedsiębiorcy oraz pracowników uczelni; Trendy naukowe i technologiczne w branży medycznej. Gdzie poszukiwać inspiracji dla projektów medycznych ukierunkowanych na komercjalizację? Co powinno być początkiem projektu medycznego? Czy bioinformatyka będzie dominować w pejzażu badań medycznych? Komercjalizacja badań naukowych w branży medycznej. Etapy procesu komercjalizacji leków. Wybór formy komercjalizacji wynalazków medycznych: spin-off czy licencjonowanie. Naukowiec-przedsiębiorca, jakie cechy powinien mieć i na co powinien być gotowy? Czy prowadzenie badań naukowych na lekiem, który nie ma szans na komercjalizację ma sens?

Webinarium składać się będzie z ponadgodzinnej prezentacji wprowadzającej oraz bloku pytań i odpowiedzi, na który tym razem poświęcimy większą część czasu. Zachęcamy uczestników webinarium do przekazywania pytań przed spotkaniem, co uprości proces ich zadawania w trakcie trwania webinarium. Pytania można przekazać za pośrednictwem  formularza.

Details

Start date:
15-04-2021 13:00
Ends date:
15-04-2021 15:00
Category:
Współpraca
Homepage:
https://app.evenea.pl/event/naukaibiznes-med/ open in new tab
Verified by:
Gdańsk University of Technology

seen 0 times