Projektowanie wybranych terminali portowych (Projekt dyplomowy II - moduł 12/1)
Prowadzący: dr hab. inż. arch. Karolina A. Krośnicka, prof. uczelni Email: karkrosn@pg.edu.pl
Wydział: Architektura Rodzaj studiów: studia magisterskie
Kierunek: Gospodarka Przestrzenna Specjalność: Zintegrowane Zarządzanie Strefą Przybrzeżną
Rok akad.: 2019/2020 Semestr: III 30 godz. projektowania
Celem zajęć jest zrozumienie zasad funkcjonowania, organizacji i projektowania przestrzennego portowego terminalu kontenerowego i terminalu masowego o dużych obrotach. W ramach zajęć realizowane są kolejne zadania projektowe:
Projekt terminalu kontenerowego:
Omówienie projektu. Przyjęcie podstawowych założeń i danych (obroty, struktura wielkościowa struktura zawinięć). Przyjęcie układu linii cumowniczej i modelu obsługi jednostek. Obliczenie niezbędnej liczby stanowisk cumowniczych i długości linii cumowniczej. Obliczenie głębokości technicznej przy nabrzeżach w terminalu kontenerowym.
Obliczenie niezbędnej liczby i powierzchni placów składowych kontenerów różnych typów (uniwersalne, chłodnicze, puste, niebezpieczne) przy założonym systemie obsługi placów.
Wykonanie wstępnego projektu układu przestrzennego terminalu z uwzględnieniem powierzchni układu komunikacji drogowej i kolejowej.
Projekt terminalu masowego o dużych obrotach.
Omówienie projektu. Przyjęcie podstawowych założeń i danych (obroty, struktura wielkościowa struktura zawinięć).
Przyjęcie układu linii cumowniczej i modelu obsługi jednostek. Obliczenie niezbędnej liczby stanowisk cumowniczych i długości linii cumowniczej. Obliczenie głębokości technicznej przy nabrzeżu.
Obliczenie niezbędnej liczby i powierzchni placów składowych przy założonym systemie obsługi placów.
Wybrane elementy wyposażenia – organizacja ruchu kolejowego i kołowego, budynki administracyjne i pomocnicze, parkingi sprzętu, GPZ, oczyszczalnie ścieków, oświetlenie, nawierzchnia i jej odwodnienie
Grupa studencka cotygodniowo otrzymuje na adres email kolejną instrukcję do wykonania zadania projektowego wraz z materiałami pomocniczymi, fragmentami literatury i linkami do materiałów źródłowych. Zajęcia odbywają się w ramach konsultacji mailowych realizowanych na bieżąco poprzez email grupowy i emaile indywidualne studentów. Po każdych zrealizowanych zajęciach zadania projektowe są zbierane i oceniane.
Teacher
Details
- WWW:
- https://enauczanie.pg.edu.pl/moodle/course/view.php?id=5189 open in new tab
- Start date:
- 13-04-2020
- Access type:
-
By teacher
- Verified by:
- Gdańsk University of Technology
seen 64 times