#CiekawiNauki – Pszczoły pod okiem sztucznej inteligencji - Events - MOST Wiedzy

Search

#CiekawiNauki – Pszczoły pod okiem sztucznej inteligencji

„Nasze algorytmy uczą się języka pszczelego roju tak, abyśmy mogli zrozumieć, co pszczoły chcą nam przekazać” – mówią twórcy systemu SMARTULA. W ramach spotkania z cyklu #CiekawiNauki, które odbędzie się 21 maja w formule online, opowiemy, w jaki sposób sztuczna inteligencja, interpretując sygnały płynące z uli, może przyczynić się do ratowania pszczół miodnych i polepszenia warunków ich życia.  

O SMARTULI opowie mgr inż. Tymoteusz Cejrowski – pracownik Katedry Architektury Systemów Komputerowych na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, jeden z autorów projektu. Dowiemy się m.in.:

jak sztuczna inteligencja interpretuje mowę pszczół? co jest największym wyzwaniem w budowaniu systemu monitorowania zachowań tych fascynujących owadów? jakie będą długofalowe korzyści pracy SMARTULI dla pszczół i pszczelarzy? co jest jeszcze do zbadania?

Spotkanie odbędzie się 21 maja. Transmitować je będziemy na Facebooku Politechniki Otwartej: www.facebook.com/PolitechnikaOtwarta

Start o godz. 18:00. 

Details

Start date:
21-05-2020 18:00
Ends date:
21-05-2020 19:00
Category:
Politechnika Otwarta
Homepage:
https://pg.edu.pl/otwarta/wydarzenia/szczegoly/-/asset_publisher/T5NI687o8S8r/content/-ciekawinauki-%E2%80%93-pszczoly-pod-okiem-sztucznej-inteligencji-%5Bonline%5D? open in new tab
Verified by:
Gdańsk University of Technology

Keywords

People

seen 1 times