„Nasze algorytmy uczą się języka pszczelego roju tak, abyśmy mogli zrozumieć, co pszczoły chcą nam przekazać” – mówią twórcy systemu SMARTULA. W ramach spotkania z cyklu #CiekawiNauki, które odbędzie się 21 maja w formule online, opowiemy, w jaki sposób sztuczna inteligencja, interpretując sygnały płynące z uli, może przyczynić się do ratowania pszczół miodnych i polepszenia warunków ich życia.
O SMARTULI opowie mgr inż. Tymoteusz Cejrowski – pracownik Katedry Architektury Systemów Komputerowych na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, jeden z autorów projektu. Dowiemy się m.in.:
jak sztuczna inteligencja interpretuje mowę pszczół? co jest największym wyzwaniem w budowaniu systemu monitorowania zachowań tych fascynujących owadów? jakie będą długofalowe korzyści pracy SMARTULI dla pszczół i pszczelarzy? co jest jeszcze do zbadania?Spotkanie odbędzie się 21 maja. Transmitować je będziemy na Facebooku Politechniki Otwartej: www.facebook.com/PolitechnikaOtwarta.
Start o godz. 18:00.
Informacje szczegółowe
- Data rozpoczęcia:
- 21-05-2020 18:00
- Data zakończenia:
- 21-05-2020 19:00
- Kategoria:
- Politechnika Otwarta
- Strona domowa:
- https://pg.edu.pl/otwarta/wydarzenia/szczegoly/-/asset_publisher/T5NI687o8S8r/content/-ciekawinauki-%E2%80%93-pszczoly-pod-okiem-sztucznej-inteligencji-%5Bonline%5D? otwiera się w nowej karcie
- Weryfikacja:
- Politechnika Gdańska
wyświetlono 79 razy