Abstrakt
W warunkach nieizotermicznych ruch płynu w układzie porów i kapilar betonu jest silnie sprzężony z przenoszeniem ciepła. W takich warunkach pory i spękania ułatwiają wnikanie do betonu zewnętrznych czynników agresywnych, które degradują zarówno beton, jak i zbrojenie. Opracowano innowacyjny model termo-hydro-mechaniczny oparty na modelu DEM, aby szczegółowo śledzić frakcje cieczy/gazów w porach i pęknięciach pod kątem ich różnej geometrii, rozmiaru, lokalizacji i temperatury. Przydatność w pełni sprzężonego modelu termohydromechanicznego została zilustrowana przez symulację eksperymentu, w którym nasycona porowata próbka była poddana procesowi chłodzenia.
Cytowania
-
0
CrossRef
-
0
Web of Science
-
0
Scopus
Autorzy (3)
Cytuj jako
Pełna treść
pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu
Słowa kluczowe
Informacje szczegółowe
- Kategoria:
- Publikacja monograficzna
- Typ:
- rozdział, artykuł w książce - dziele zbiorowym /podręczniku w języku o zasięgu międzynarodowym
- Język:
- angielski
- Rok wydania:
- 2022
- Opis bibliograficzny:
- Krzaczek M., Nitka M., Tejchman-Konarzewski A.: A novel DEM-based pore-scale thermo-hydro-mechanical model// Computational Modelling of Concrete and Concrete Structures/ : , 2022, s.596-602
- DOI:
- Cyfrowy identyfikator dokumentu elektronicznego (otwiera się w nowej karcie) 10.1201/9781003316404-70
- Weryfikacja:
- Politechnika Gdańska
wyświetlono 78 razy
Publikacje, które mogą cię zainteresować
Coupled evolution of preferential paths for force and damage in the pre-failure regime in disordered and heterogeneous, quasi-brittle granular materials.
- A. Tordesillas,
- S. Kahagalage,
- C. Ras
- + 2 autorów