Nanostruktury metalicznego bizmutu w redukowanych szkłach bizmutowo-germanianowych i bizmutowo-krzemianowych: wytwarzanie, struktura i transport nośników ładunku.
Abstrakt
W pracy przedstawiono rezultaty badań struktury i własności transportowych szkieł bizmutowo-germanianowych i bizmutowo-krzemianowych. Potwierdzono, że przewodnictwo elektryczne jest typu jonowego. Tymi jonami są jony tlenu. Opisano związek między kolorem szkieł, a koncentracją jonów tlenu. Zbadano wpływ wygrzewania w atmosferze wodoru na własności szkieł. Opisano w sposób jakościowy i ilościowy procesy tworzenia się w wyniku redukcji warstw wzbogaconych o granule metalicznego bizmutu. Zaproponowano model budowy zredukowanych powierzchniowo szkieł. Porównano wyniki doświadczalne badań przewodnictwa elektrycznego z istniejącymi teoriami. Zaproponowano wykorzystanie redukowanych szkieł bizmutowo-germanianowych i bizmutowo-krzemianowych do budowy detektorów promieniowania jonizującego.
Autor (1)
Cytuj jako
Pełna treść
pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu
Słowa kluczowe
Informacje szczegółowe
- Kategoria:
- Publikacja monograficzna
- Typ:
- książka - monografia autorska /podręcznik o zasięgu krajowym
- Język:
- polski
- Rok wydania:
- 2004
- Opis bibliograficzny:
- Kusz B.: Nanostruktury metalicznego bizmutu w redukowanych szkłach bizmutowo-germanianowych i bizmutowo-krzemianowych: wytwarzanie, struktura i transport nośników ładunku.. : , 2004.
- Weryfikacja:
- Politechnika Gdańska
wyświetlono 112 razy