Abstrakt
W ostatnich latach w Chińskiej Republice Ludowej ponownie pojawiły się ożywione dyskusje i zaawansowane prace legislacyjne nad kształtem nowej całościowej chińskiej kodyfikacji prawa cywilnego. Rozpoczęła się doba kodyfikacji, czyli okres przejściowy pomiędzy starym, a nowym porządkiem prawnym. Konfucjańskie zwyczaje, wywodząca się z prawa rzymskiego tradycja i marksistowska spuścizna są obecnie zestawiane z innowacyjnymi rozwiązaniami będącymi wynikiem rewolucji technologicznej w Państwie Środka.
Publikacja ta ma na celu przedstawienie zagadnień dotyczących chińskiego prawa cywilnego, skupiając się w szczególności na jego części ogólnej, prawie umów oraz prawie rzeczowym. Dzięki zastosowaniu w tej pracy elementów prawnoporównawczych, szczególnie w kontekście prawa rzymskiego i prawa polskiego, niniejsza książka jest zrozumiała również dla osób, które pierwszy raz stykają się z aktami prawnymi pochodzącymi z tego niezwykłego mocarstwa, jakim jest Chińska Republika Ludowa. W związku z co-raz bardziej widocznymi chińskimi inwestycjami w Polsce, a także wzmożonymi kontaktami handlowymi pomiędzy polskimi i chińskimi przedsiębiorcami, niniejsza praca jest adresowana nie tylko do badaczy chińskiego prawa oraz kultury, lecz także do praktyków, dla których ta wiedza może okazać się przydatna w kontaktach z Chińczykami.
Monografia ta stanowi jedyne w swoim rodzaju na polskim rynku wydawniczym wprowadzenie do chińskiego prawa cywilnego, a czytelnika zachęci do dalszych poszukiwań i zainteresowania się zagadnieniami komparatystycznymi w kontekście prawa chińskiego.
Autor (1)
Cytuj jako
Pełna treść
pełna treść publikacji nie jest dostępna w portalu
Słowa kluczowe
Informacje szczegółowe
- Kategoria:
- Publikacja monograficzna
- Typ:
- Publikacja monograficzna
- Rok wydania:
- 2019
- Opis bibliograficzny:
- Wydawnictwo Adam Marszałek
- Weryfikacja:
- Brak weryfikacji
wyświetlono 91 razy