Equitable 4-coloring of cacti and edge-cacti in polynomial time - Publication - Bridge of Knowledge

Search

Equitable 4-coloring of cacti and edge-cacti in polynomial time

Abstract

Rozważono problem wyznaczania sprawiedliwej liczby chromatycznej kaktusów i drzew wielokątowych bez trójkątów i krawędzi wiszących. Podano wielomianowy algorytm wyznaczający pokolorowanie optymalne, oparty na paradygmacie programowania dynamicznego. Tym samym znaleziona została kolejna klasa grafów planarnych, dla której kolorowanie sprawiedliwe jawi się jako zagadnienie obliczeniowo łatwe.

Cite as

Full text

full text is not available in portal

Keywords

Details

Category:
Articles
Type:
artykuły w czasopismach recenzowanych i innych wydawnictwach ciągłych
Published in:
International Journal of Pure and Applied Mathematics no. 27, pages 377 - 389,
ISSN: 1311-8080
Language:
English
Publication year:
2006
Bibliographic description:
Furmańczyk H., Giaro K., Kubale M.: Equitable 4-coloring of cacti and edge-cacti in polynomial time// International Journal of Pure and Applied Mathematics. -Vol. 27., iss. 3 (2006), s.377-389
Verified by:
Gdańsk University of Technology

seen 91 times

Recommended for you

Meta Tags